1 grudnia 2021

Artykuł ekspercki – sposób na zwiększenie sprzedaży

Artykuł ekspercki to tekst o charakterze informacyjnym. Wyróżnia go wysoka jakość, merytoryczne informacje oraz odpowiedni język. Artykuł ekspercki często zawiera wypowiedzi ekspertów i odwołania do literatury profesjonalnej.

W czym pomaga artykuł ekspercki?

Artykuły eksperckie mogą pełnić podobne funkcje jak zwykłe teksty. Najczęściej jednak artykuły eksperckie pomagają przekazać rzetelną wiedzę, popartą naukowymi faktami, ale też udzielić porad. Za pomocą artykułów eksperckich w profesjonalny sposób można wyjaśnić wszelkie skomplikowane zagadnienia, rozwiać wątpliwości czy udzielić odpowiedzi na nurtujące pytania. Artykuły eksperckie to również dobry sposób na poinformowanie klientów o zmianach i nowościach.

Co wyróżnia artykuł ekspercki?

Artykuł ekspercki to obiektywna treść, która stworzona jest przy wykorzystaniu języka oficjalnego. Często zawiera również link brandowy. Cechy artykułu eksperckiego zależne są od tematyki – warto pamiętać, by informacje były przestronne i rzeczowe. Stosunkowo często artykuły eksperckie zawierają odwołania do badań naukowych, analiz rynkowych, aktów prawnych czy obowiązujących norm. Warto jednak pamiętać, że poza wysoką jakością językową artykuł ekspercki musi odznaczać się wysoką zawartością merytoryczną. Musi być wiarygodny, gdyż tylko tak w odpowiednim stopniu spełni funkcję informacyjną i wpłynie na pozytywne kreowanie wizerunku marki.

Rola artykułu eksperckiego w marketingu

Artykuł ekspercki jest jednym z elementów wspierających content marketing. Rzetelnie przygotowana treść przyciągnie uwagę czytelników, wesprze pozycjonowanie strony, zwiększy jej konwersję, ale też podniesie prestiż firmy, zbuduje zaufanie klientów i pomoże zwiększyć dochody ze sprzedaży. Warto dodać, że artykuły eksperckie opublikowane w paid mediach nie są usuwane po upływie określonego czasu. Oznacza to tylko jedno – raz opublikowana treść przez długie lata pracuje na pozytywną renomę firmy. Pamiętajmy, że artykuły eksperckie to również sposób na edukowanie społeczeństwa.

Stworzenie wysokiej jakości treści jest niezbędne. Pisząc artykuł, trzeba mieć pewność, że informacje w nim zawarte są sprawdzone, rzetelne i nie wprowadzą czytelników w błąd. Chcąc uzyskać takie treści, mogą Państwo stworzyć artykuł przy współpracy z ekspertem bądź poprzez skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która po przeprowadzeniu dogłębnego researchu przygotuje odpowiedniej jakości tekst na niemal każdy temat.

 

Chcesz nawiązać współpracę?

Napisz do nas, a my przygotujemy dla Ciebie darmową wycenę!Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności.

Wyślij

Chcesz otrzymywać porady dotyczące prowadzenia biznesu w internecie prosto na skrzynkę pocztową?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności.

© 2024 Corema (Content - Reklama - Marketing) | Wszelkie Prawa Zastrzeżone | Polityka Prywatności