12 stycznia 2022

Infografiki, które przyciągają uwagę

Infografiki z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Wszystko przez to, że przekazują wiele interesujących informacji w przyjazny sposób. Za pomocą infografiki można przedstawić prawie każdą informację, bez względu na branżę, w jakiej działasz. Infografika to jedno z działań content marketingu. Jakie ich rodzaje są najpopularniejsze i skutecznie przyciągają uwagę?

Treść na infografice

Infografiki, które swoją treścią prezentują fakty, ciekawostki czy mity na dany temat, są niezwykle popularne. Wyróżnia je prosty wzór, który bez problemu sprawdzi się w każdym temacie. Dodatkowo wszystkie informacje zawarte są najczęściej w postaci wyliczeń, a więc czytelnie. Taka infografika ponadto przyciąga uwagę samym tytułem. Odbiorca wie, że zyska dostęp do nowej wiedzy.

Warto również wspomnieć o infografikach przedstawiających sposób na to czy tamto. Takie infografiki w ciekawy sposób pokazują, jak poradzić sobie z różnymi problemami. Porady, wskazówki, pomysły, triki – wszystko to wzbudza zainteresowanie. Dla wielu takie porady to sposób na efektywniejsze wykonywanie nawet podstawowych czynności. Kto w zabieganym świecie nie chciałby poznać sposobów na szybsze radzenie sobie z obowiązkami?

Infografiki w formie porównań lub osi czasu

Ciekawym modelem infografik są również porównania dwóch różnych produktów, usług, ludzi, wydarzeń czy miejsc. Za pomocą takiej infografiki można w atrakcyjny sposób przedstawić podobieństwa i różnice czy też zalety i wady. Zainteresowanie wzbudza wykorzystanie elementów graficznych, które dostarczają odbiorcom czytelnych odpowiedzi ułatwiających podjęcie ostatecznej decyzji.

Jeśli w interesujący sposób chcesz przedstawić chronologię wydarzeń, to najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie osi czasu. Infografika z osią czasu idealnie przedstawi historię Twojej marki/produktu czy też przebiegu innych ważnych wydarzeń. To sposób na przekazanie odbiorcy ważnych informacji w przejrzysty sposób.

Infografika i przedstawienie danych

Infografiki zawierające szereg pytań i odpowiedzi są również ciekawą formą przedstawienia danych. Na końcu infografiki można zamieścić różne wnioski, uzależnione od udzielanych odpowiedzi. Infografika w tym stylu to w pewnym sensie gra. Każdy odbiorca może znaleźć indywidualną odpowiedź, gdyż odpowiedź na każde kolejne pytanie może być u każdej osoby całkiem inna. Warto jednak zadbać by zawarte pytania były sensowne i angażujące i zapewniły odbiorcy przyjemne chwile.

Dane liczbowe to najlepszy sposób na wizualne przedstawienie tematu. Idealnie przekazują informacje uzyskane za pomocą ankiet, badań, raportów.


Chcesz nawiązać współpracę?

Napisz do nas, a my przygotujemy dla Ciebie darmową wycenę!Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności.

Wyślij

Chcesz otrzymywać porady dotyczące prowadzenia biznesu w internecie prosto na skrzynkę pocztową?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności.

© 2023 Corema (Content - Reklama - Marketing) | Wszelkie Prawa Zastrzeżone | Polityka Prywatności