...

CONTENT MARKETING

Właściciele różnego rodzaju firm, zwłaszcza dopiero rozpoczynających swoją działalność, muszą zadbać o odpowiednie wypromowanie działalności i zbudowanie świadomości wśród nowych klientów. Jednym z narzędzi ułatwiających dokonanie tego jest content marketing, zwany potocznie marketingiem treści. Odpowiednie dopasowanie działań pozwala nie tylko wyróżnić markę na tle konkurencji, ale przede wszystkim dotrzeć do grupy potencjalnych odbiorców, zaangażować ich, a tym samym zwiększyć prawdopodobieństwo skorzystania z przygotowanej oferty.

Z naszą pomocą możesz nie tylko zaplanować odpowiednie treści, ale przede wszystkim osiągnąć założone cele!

Jeśli potrzebujesz profesjonalnego wsparcia w doborze grafiki na swoją stronę internetową bądź też stworzenia infografiki – skontaktuj się z nami. W COREMA zajmujemy się tworzeniem infografik oraz projektowaniem grafik na stronę internetową! Nasi specjaliści nie tylko wiedzą, jak stworzyć najwyższej jakości elementy, ale przede wszystkim mają głowy pełne pomysłów – dzięki temu gwarantujemy niepowtarzalne rozwiązania, które przyciągną uwagę, a jednocześnie pozwolą w estetyczny i ciekawy sposób przekazać szereg ważnych informacji!

Zamów bezpłatną wycene

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Jestem zainteresowany:
Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.
Wpisując e-mail i klikając „wyślij” wyrażasz dobrowolną zgodę na otrzymywanie cyklicznie informacji handlowych i marketingowych od Corema. Zobacz Politykę prywatności i sprawdź jak przetwarzamy dane osobowe i jakie prawa Ci przysługują.

Budowanie strategii content marketingowej – o czym pamiętać?

Budowanie strategii content marketingowej nie jest łatwym zadaniem, dlatego warto powierzyć je specjalistom. Wynika to z faktu, iż powinna ona zawierać szereg elementów oraz brać pod uwagę wiele czynników, które pozwolą dobrać treści do potrzeb odbiorców i założonych przez klienta celów. Pierwszym czynnikiem, na jaki zwracamy uwagę podczas planowania strategii content marketingowej, jest zrozumienie potrzeb klienta i odbiorcy, do których powinny trafić treści. Bierzemy pod uwagę nie tylko rodzaj poszukiwanych informacji, ale też miejsca, w których się ich poszukuje. Dzięki temu możemy odpowiednio wyselekcjonować kanały dystrybucji treści i jeszcze lepiej dopasować je do indywidualnych potrzeb.

Nie zapominamy również o tym, że każda firma chce się wyróżnić na tle konkurencji, nawet jeśli oferuje produkt, który jest już dostępny u innych przedsiębiorców. Za każdym razem inaczej patrzymy na produkt lub usługę firmy. Dzięki temu nie tylko możemy przygotować starannie wyselekcjonowane treści, ale też odpowiednio dobrać kanały ich dystrybucji.

Dlaczego content marketing jest tak ważny?

Content marketing to nie tylko treści. To szczegółowo i skrupulatnie przygotowana strategia, która pozwala małymi krokami osiągnąć zamierzone korzyści. Ważne, by przed przystąpieniem do działań określić, w jakim celu działania te mają być prowadzone. Z pomocą specjalistów COREMA nie tylko właściwie je określisz, ale przede wszystkim osiągniesz wiele korzyści. Wśród głównych powodów, dla których warto zainwestować w content marketing, znajdują się:

budowanie relacji z klientem

wchodzenie w interakcje z odbiorcami

budowanie zaufania wśród klientów

wykreowanie firmy jako eksperta w branży

zwiększenie ruchu na stronie internetowej i w mediach społecznościowych,

Warto również wiedzieć, że pomimo iż content marketing jest dość nową formą marketingu internetowego, to jednak jego popularność jest już spora i stale się zwiększa. Wynika to chociażby z faktu, że działania prowadzone przez agencje content marketingowe, jeśli są skuteczne, pozwalają uzyskać zamierzone efekty. Wszystko to dzięki temu, że kampanie content marketingowe zakładają nie tylko przekazanie informacji, ale przede wszystkim zbudowanie relacji z odbiorcą.

Czy content marketing ma coś wspólnego z SEO?

Starannie przygotowany content marketing ma również wpływ na efekty pozycjonowania strony internetowej. Aby przygotowane treści przyniosły zamierzone efekty, muszą nie tylko zawierać przydatne informacje, ale też być poprzedzone odpowiednią analizą, która pozwoli właściwie dobrać słowa kluczowe do branży czy tematyki przedsiębiorstwa. Tworząc treści, dbamy o odpowiednie nasycenie ich słowami kluczowymi, a także o wiele innych czynników. Wpływ na efekty ma również odpowiednie rozdzielenie nagłówków – pozwalają one bowiem dobrze określić zawartość akapitu.

Dobrze zaplanowana kampania content marketingowa pozwala osiągnąć długofalowe korzyści, jednak często wymaga czasu. Najważniejsze zalety dobrej jakości treści to:

Jakie treści przygotowujemy w ramach kampanii content marketingowej?

Naszym klientom oferujemy pełne wsparcie w tworzeniu różnorodnych treści w ramach kampanii content marketingowej. Jak już wspominaliśmy, zawsze dopasowujemy je do potrzeb przedsiębiorstwa, ale też do grupy potencjalnych odbiorców. Z tego też względu mogą one przybrać różną formę. Wśród najpopularniejszych znajdują się:

 

ARTYKUŁY W SERWISACH ZEWNĘTRZNYCH

Mogą one dotyczyć recenzji usług czy produktów, ale też zostać przygotowane w formie wywiadów czy aktualności na temat działalności firmy.

TREŚCI NA BLOGI

Odgrywają niezwykle ważną rolę, gdyż prowadzenie tego typu serwisów jest już niemalże obowiązkiem. Odpowiednio dobrane tematy i przygotowane teksty pozwalają wykreować firmę jako eksperta w branży, a tym samym ułatwiają kreowanie pozytywnego wizerunku

 

NOTATKI PRASOWE

Są równie ciekawym sposobem dotarcia do klientów. Ich główną zaletą jest możliwość opublikowania unikalnej treści, która skutecznie wypromuje ważne dla przedsiębiorstwa wydarzenie i nie tylko.

 

NEWSLETTERY

Odgrywają niezwykle ważną rolę, gdyż prowadzenie tego typu serwisów jest już niemalże obowiązkiem. Odpowiednio dobrane tematy i przygotowane teksty pozwalają wykreować firmę jako eksperta w branży, a tym samym ułatwiają kreowanie pozytywnego wizerunku

Dlaczego warto skorzystać z naszej pomocy i wdrożyć skuteczny content marketing?

Jeśli chcesz dostarczyć swoim odbiorcom wartościowych informacji, które pozwolą Ci dotrzeć do szerszego grona klientów, a tym samym zbudować z nimi pozytywne relacje – skontaktuj się z nami. Wspólnie przygotujemy treści, które pozwolą Twojej firmie zaistnieć w sieci, a Twoim klientom podjąć właściwe decyzje podczas zakupów.

Zadbamy nie tylko o właściwe przygotowanie treści. Przeprowadzimy skuteczną analizę, która pozwoli określić grupę odbiorców i odpowiednio dopasować treści do ich potrzeb. Tylko tak możliwe będzie osiągnięcie zamierzonych korzyści. Nie zapominamy o SEO – połączenie tych elementów pozwala zoptymalizować stronę, a tym samym poprawić jej widoczność w wyszukiwarce.

Co ważne – nasze działania zawsze dopasowujemy do Twoich potrzeb. Regularnie śledzimy zmiany w sieci – wszystkie działania prowadzimy zgodnie z aktualnymi wytycznymi wyszukiwarki Google, dzięki czemu odpowiednio dostosowujemy i optymalizujemy treści do zmieniających się trendów!

Chcesz poznać najskuteczniejsze formy content marketingu? Skontaktuj się z nami! Wspólnie znajdziemy drogę, która pozwoli wypromować Twoją markę w sieci i osiągnąć zamierzone zyski!

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.