...

GRAFIKI

Grafika jest jednym z ważniejszych elementów każdej strony internetowej. Odpowiednio dopasowana do treści i tematu witryny, poprawia jej wygląd i pozwala przyciągnąć uwagę użytkownika. Ciekawą wersją grafiki na stronach internetowych są infografiki. Te elementy nie tylko ubarwiają suche treści, ale też pozwalają w jednym miejscu zebrać najważniejsze informacje. Warto jednak pamiętać, że to nie koniec korzyści, jakie niesie za sobą stosowanie grafik na stronie internetowej. Dużą zaletą jest również fakt, że pozwalają one przyciągnąć ruch z wyszukiwarek grafiki – konieczne jest jednak ich odpowiednie zoptymalizowanie pod SEO.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnego wsparcia w doborze grafiki na swoją stronę internetową bądź też stworzenia infografiki – skontaktuj się z nami. W COREMA zajmujemy się tworzeniem infografik oraz projektowaniem grafik na stronę internetową! Nasi specjaliści nie tylko wiedzą, jak stworzyć najwyższej jakości elementy, ale przede wszystkim mają głowy pełne pomysłów – dzięki temu gwarantujemy niepowtarzalne rozwiązania, które przyciągną uwagę, a jednocześnie pozwolą w estetyczny i ciekawy sposób przekazać szereg ważnych informacji!

Zamów bezpłatną wycene

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Jestem zainteresowany:
Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.
Wpisując e-mail i klikając „wyślij” wyrażasz dobrowolną zgodę na otrzymywanie cyklicznie informacji handlowych i marketingowych od Corema. Zobacz Politykę prywatności i sprawdź jak przetwarzamy dane osobowe i jakie prawa Ci przysługują.

Czym powinna wyróżniać się grafika na stronie internetowej?

Grafika na stronie internetowej powinna być nie tylko oryginalna, ale przede wszystkim interesująca. Najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne przygotowanie obrazów, jednak nie zawsze jest to możliwe. Jeśli nie możesz samodzielnie zrobić zdjęć swoich produktów bądź usług, zawsze możesz skorzystać z opcji infografiki. Pozwala ona w prosty sposób urozmaicić treść, a jednocześnie wprowadzić ciekawy klimat. Dobrym rozwiązaniem jest również korzystanie z banków zdjęć – oferują one dostęp do szeregu darmowych bądź płatnych obrazków, które uszeregowane tematycznie, umożliwiają łatwe i bezproblemowe znalezienie dopasowanych do treści ilustracji. Warto jednak pamiętać, że tego typu grafiki mogą być umieszczane na wielu stronach – stąd też nie będą oryginalne i wyjątkowe. Dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalistów, którzy nie tylko zadbają o dostarczenie wysokiej jakości, niepowtarzalnych grafik, ale też odpowiednio zoptymalizują je pod SEO.

 

Zawsze zaznaczamy, że SEO wymaga kreatywnego i analitycznego podejścia. Aby osiągnąć sukces, należy połączyć sztuczną inteligencję Google z naturalnymi potrzebami i oczekiwaniami współczesnego klienta.

Dlaczego warto projektować grafiki na stronę internetową?

Projektowanie i optymalizowanie grafik na stronę internetową wiąże się z wieloma korzyściami.
Wśród najważniejszych, jakie można osiągnąć, znajdują się:

możliwość wyróżnienia się na tle konkurencji – oryginalny content szybciej i na dłużej zapada odbiorcom w pamięć, a tym samym zwiększa prawdopodobieństwo skorzystania z usług firmy,

lepsza ocena Google strony internetowej – z uwagi na fakt, że zdjęcia stanowią jeden z ważniejszych elementów stron internetowych, roboty Google zwracają na nie szczególną uwagę podczas weryfikowania jakości witryny. Jest to ważne, gdyż uzyskanie wyższych ocen pozwala zająć stronie wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania, a tym samym zwiększyć zasięg i dotrzeć do nowych odbiorców,

odpowiednio dobrane i zoptymalizowane grafiki pozwalają również wyszukiwać stronę w wyszukiwarce, w dziale grafika – to również zwiększa prawdopodobieństwo, że klient dotrze na stronę firmy.

Czym powinny wyróżniać się grafiki na stronie internetowej?

Jednym z elementów, na który należy zwrócić uwagę podczas projektowania grafiki na stronę internetową, jest oczywiście optymalizacja obrazów pod roboty wyszukiwarki. To jednak nie wszystko. Projektując grafiki, należy pamiętać, że powinny one być dopasowane do potrzeb i oczekiwań internautów – to oni są odbiorcami treści, dlatego obraz powinien nie tylko być wysokiej jakości, ale też interesujący.

Co więcej, wysokiej jakości nie należy rozumieć jedynie jako odpowiedniej rozdzielczości czy rozmiaru obrazu. Równie ważne są czytelność, zrozumiały przekaz i oczywiście dopasowanie do stylu witryny. Tylko odpowiednio zaprojektowane grafiki czy infografiki zachęcają odbiorców do zapoznania się z resztą treści na stronie.

Tworzenie infografik - dlaczego jest ważne?

Infografiki to nie tylko element zwiększający zalety wizualne strony internetowej, ale też niezwykle skuteczne narzędzie marketingowe. Odpowiednio zaprojektowane, przyciągają wzrok odbiorcy, a tym samym zachęcają go do zapoznania się z treścią strony internetowej i ofertą firmy.

Infografiki to obrazy, które łączą elementy graficzne z ciekawymi danymi. Pozwalają w ciekawy sposób zaprezentować suche i nudne fakty, które przedstawione w postaci treści z pewnością nie byłyby zauważone przez czytelnika. Jakie korzyści można osiągnąć z ich stosowania?

Jak już wspomniano, główną zaletą infografik jest wzbudzenie zainteresowania. Wielu ludzi uwielbia statystyki, liczby i fakty. Niestety, przedstawienie ich w prosty, suchy sposób sprawia, że albo są niezauważone, albo nie pozostają w pamięci odbiorcy na długo. Infografiki pozwalają więc zebrać wszystkie najważniejsze informacje w jedną całość, a przy tym przedstawiają je w sposób przyjemny i czytelny dla odbiorcy. Prosto i jasno przekazane, są łatwiejsze do zrozumienia, a tym samym pozwalają czytelnikom szybko znaleźć niezbędne informacje.

Ważną zaletą infografik jest również możliwość zyskania w oczach czytelnika. Odbiorcy tego typu grafik na stronach internetowych potwierdzają bowiem, że dobrze zaprojektowane infografiki, zawierające rzetelne i konkretne treści, sprawiają, że firma zdobywa w oczach czytelnika miano eksperta. Jest to szczególnie ważne, gdyż pozwala zwiększyć wiarygodność marki. Czytelnicy rzadko kiedy chcą poświęcać dużą ilość czasu i energii na poszukiwanie informacji. Stąd też zebranie ich w jednym miejscu jest pewnego rodzaju kluczem do sukcesu.

Warto również pamiętać, że ciekawe infografiki można umieszczać nie tylko na stronie internetowej, ale też w mediach społecznościowych. Za ich pomocą można prezentować różnego rodzaju treści – zarówno te stricte związane z działalnością firmy, jak i wiele innych. Najważniejsza jest jednak ich jakość. Wzbudzając zainteresowanie, sprawiają, że odbiorcy udostępnią je dalej – tym samym dotrą do jeszcze szerszego grona odbiorców, a w konsekwencji zwiększą popularność witryny i rozpoznawalność marki. Infografiki cieszą się ogromną popularnością dzięki temu, że społeczność chętnie je udostępnia. Chcąc zwiększyć rozpoznawalność marki, warto wzbogacić je o element charakterystyczny firmy – np. o jej logo.

Czym kierować się przy projektowaniu infografiki?

Infografiki mogą przynieść wiele korzyści, ale tylko pod warunkiem, że będą odpowiednio zaprojektowane. Zadanie to można wykonać samemu – warto eksperymentować, próbować i sprawdzać, co cieszy się uznaniem wśród społeczności. Można również projektowanie infografiki zlecić specjalistom – wówczas firma zyskuje pewność, że zostaną one odpowiednio dopasowane, a ich treści przyniosą zamierzone korzyści.

były dopasowane do potrzeb odbiorców i odpowiadały na najczęściej zadawane pytania,

zawierały ciekawe i interesujące informacje,

były zoptymalizowane pod względem słów kluczowych i wyszukiwarki,

czytelnie przekazywały najważniejsze informacje.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.