...

Infografiki, które przyciągają uwagę

Infografiki z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Wszystko przez to, że przekazują wiele interesujących informacji w przyjazny sposób. Za pomocą infografiki można przedstawić prawie każdą informację, bez względu na branżę, w jakiej działasz. Infografika to jedno z działań content marketingu. Jakie ich rodzaje są najpopularniejsze i skutecznie przyciągają uwagę?

Treść na infografice

Infografiki, które swoją treścią prezentują fakty, ciekawostki czy mity na dany temat, są niezwykle popularne. Wyróżnia je prosty wzór, który bez problemu sprawdzi się w każdym temacie. Dodatkowo wszystkie informacje zawarte są najczęściej w postaci wyliczeń, a więc czytelnie. Taka infografika ponadto przyciąga uwagę samym tytułem. Odbiorca wie, że zyska dostęp do nowej wiedzy.

Warto również wspomnieć o infografikach przedstawiających sposób na to czy tamto. Takie infografiki w ciekawy sposób pokazują, jak poradzić sobie z różnymi problemami. Porady, wskazówki, pomysły, triki – wszystko to wzbudza zainteresowanie. Dla wielu takie porady to sposób na efektywniejsze wykonywanie nawet podstawowych czynności. Kto w zabieganym świecie nie chciałby poznać sposobów na szybsze radzenie sobie z obowiązkami?

Infografiki w formie porównań lub osi czasu

Ciekawym modelem infografik są również porównania dwóch różnych produktów, usług, ludzi, wydarzeń czy miejsc. Za pomocą takiej infografiki można w atrakcyjny sposób przedstawić podobieństwa i różnice czy też zalety i wady. Zainteresowanie wzbudza wykorzystanie elementów graficznych, które dostarczają odbiorcom czytelnych odpowiedzi ułatwiających podjęcie ostatecznej decyzji.

Jeśli w interesujący sposób chcesz przedstawić chronologię wydarzeń, to najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie osi czasu. Infografika z osią czasu idealnie przedstawi historię Twojej marki/produktu czy też przebiegu innych ważnych wydarzeń. To sposób na przekazanie odbiorcy ważnych informacji w przejrzysty sposób.

Infografika i przedstawienie danych

Infografiki zawierające szereg pytań i odpowiedzi są również ciekawą formą przedstawienia danych. Na końcu infografiki można zamieścić różne wnioski, uzależnione od udzielanych odpowiedzi. Infografika w tym stylu to w pewnym sensie gra. Każdy odbiorca może znaleźć indywidualną odpowiedź, gdyż odpowiedź na każde kolejne pytanie może być u każdej osoby całkiem inna. Warto jednak zadbać by zawarte pytania były sensowne i angażujące i zapewniły odbiorcy przyjemne chwile.

Dane liczbowe to najlepszy sposób na wizualne przedstawienie tematu. Idealnie przekazują informacje uzyskane za pomocą ankiet, badań, raportów.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.